VUT v Brně VUT v Brně VUT v Brně FSI VUT v Brně FSI VUT v Brně FSI VUT v Brně
Ústav Výuka Aktivity Studijní opory Call for papers English
E-learning Odkazy Angličtina Ke stažení Odkazy Filmové pondělky Němčina Ke stažení Odkazy Filmové pondělky Ruština Ke stažení Odkazy Francouzština Ke stažení Odkazy

Filmové pondělky

Výuka cizích jazyků se nemusí odehrávat pouze na jazykových cvičeních nebo přednáškách. Naopak, čím častěji jsou studenti v kontaktu s jazykem, který studují, tím více rozvíjí své znalosti i jazykové dovednosti. Jedním ze způsobů, jak se cizí jazyk naučit, je sledování filmů v originálním znění. Ústav jazyků proto započal spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou v Brně a studentům nabízíme možnost procvičit se v angličtině a němčině pomocí hraných filmů, které jsou promítány v původním znění a jsou doplněny o titulky odpovídající jazyku promítaného filmu.

Filmové pondělky InfoUSA / MZK Filmový klub vznikl za podpory InfoUSA, a zaměřuje se na americkou kinematografii. Výběr filmů je velice pestrý – promítáme filmy různých žánrů a historických období, zároveň se snažíme divákům představit důležité osobnosti americké kinematografie. Promítání se konají v anglickém jazyce s anglickými titulky a jsou doplněna jazykovým a filmovým úvodem.

Program: zveřejněn týden před promítáním na stránkách MZK.

Kdy: Promítá se každé první pondělí v měsíci (kromě letních prázdnin).

Kde: Konferenční sál Moravské zemské knihovny (přízemí), Kounicova 65a.

Vstup zdarma.

Kontakt: Mgr. Dagmar Červenková, Eva Fukarová